jornada
04 خرداد 1402 - 13:57

تلاش برای عبور بیش از ۱۰۰ هزار زائر به طور روزانه از مرز خسروی

کرمانشاه- وزیر کشور با اشاره به تلاش برای عبور بیش از ۱۰۰ هزار زائر به طور روزانه از مرز خسروی، گفت:زیرساخت های مرزی در خسروی توسعه می‌یابد.

به گزارش خبرنگار مهر احمد وحیدی پیش از ظهر پنجشنبه در بازدید از مرز خسروی و بررسی وضعیت زیر ساخت‌ها، اظهار کرد: با توجه به اینکه این مرز در سال گذشته بازگشایی شده اکنون در این بازدید ارزیابی آمادگی‌های این مرز مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: با وجود اینکه مرز خسروی پس از چندین سال بازگشایی شد اما تعداد قابل توجهی از زوار از این مرز عبور کردند که امسال نیز تدارکات لازم برای عبور هرچه بیشتر زوار دیده خواهد شد.

وزیر کشور با بیان اینکه امسال آمادگی‌ها برای پذیرش بیشتر زوار در مرز خسروی در دستور کار قرار گرفته، تصریح کرد: به همین منظور در تلاش هستیم که نقاط تردد از داخل مرز به کشور عراق افزایش یافته و تا تجمع در پشت مرزها کمتر شود.

وحیدی با تاکید به رفع کم و کسری‌های مرز خسروی در ایام اربعین، ادامه داد: تکمیل زیر ساخت‌ها، احداث اسکان‌های سرپوشیده و نیز ادامه تعاملات با کشور عراق در راستای ایجاد شرایط بهتر در عبور از مرزها از جمله اقدامات ما خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مرز خسروی قدمت دیرینه دارد و موقعیت خوبی برای تأمین زیر ساخت و افزایش ترددات دارد باید مورد توجه قرار گرفته و امنیت لازم در این مرز فراهم شود تا زوار با اطمینان بییشتر این مرز را برای عبور انتخاب کنند.

وزیر کشور تاکید کرد: ۲۴ ساعت شدن مرز خسروی اقدامی است که به دنبال تحقق آن هستیم اما این امر مشروط به آمادگی کشور عراق در تأمین و تضمین امنیت است.

وی با اشاره به اینکه در مرز منزریه نیز آمادگی برای پریرش زوار در حال پیگیری است، گفت: اقداماتی برای بهتر شدنو توسعه این مرز باید انجام شود که در این راستا از سوی ایران نیز کمک‌هایی به آنها خواهیم داشت.

وحیدی در پایان عنوان کرد: سال گذشته حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار زائر به طور روزانه از نرز خسروی عبور می‌کردند که امسال در تططر داریم با توسعه و آمادگی بیشتر این آمار به ۱۰۰ هزار نفر در روز ارتقا یابد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1237679